ورق استیل مات چیست و چه کاربردی دارد ؟


ورق استیل مات چیست؟

به‌طورکلی اگر در سطح ورق‌های استیل پرداخت زیادی انجام شود، سطح آن صاف و براق می‌شود. به همین دلیل ورق‌های استیل مات دارای پردازش کمی در سطح هستند و دارای ظاهری معمولی هستند که معمولاً برای مکان‌هایی که نیاز به نمای درخشان دارند استفاده نمی‌شوند.  به شکل کلی، زمانی که پردازش زیادی بر روی سطح ورق‌های استیل انجام می‌شود، سطح آن می‌تواند در مقابل رطوبت مقاومت پایین‌تری داشته باشد. به همین دلیل معمولاً زمانی که قصد استفاده از ورق‌های استیل در محیط با رطوبت بالا را دارید، توصیه می‌شود تا این ورق‌های استیل را تهیه کنید.

همان‌طور که بیان شد، این نوع ورق‌های استیل با نام ۲B نیز شناخته می‌شوند. بهتر است بدانید که این ورق‌های استیل در ابتدا در سال ۱۹۷۰ میلادی توسط دانشمندان بریتانیایی و با استفاده از نورد سرد تولید شد و خیلی سریع جای خود را در بازار پیدا کرد و کارخانه‌های زیادی اقدام به تولید این نوع ورق‌های استیل سرد کردند. به‌عنوان نکته آخر نیز بهتر است بدانید که از رایج‌ترین کاربردهای این ورق استیل مات در تجهیزات شیمیایی و دارویی است.

نحوه تولید ورق استیل مات

برای ساخت ورق‌های استیل مات بهتر است بدانید که ابتدا نورد سرد را ذوب می‌کنند و در قالب‌های مخصوصی می‌ریزند. در مرحله بعدی به نور سرد ذوب شده، محلول اسیدی مخصوصی افزوده می‌شود تا رسوب‌زدایی انجام شود. سپس این مواد ذوب شده را جلا می‌دهند و با استفاده از غلتک‌های مخصوصی ضخامت آن‌ها را کاهش می‌دهند. در نتیجه نیز ورق‌های استیل مات در ابعاد و سایزهای موردنظر برش داده می‌شوند.

به‌طورکلی بهتر است بدانید که در تمامی موارد، ورق‌های استیل مات دارای پردازش کمی در سطح هستند و به‌هیچ‌عنوان ظاهر درخشان و زیبایی ندارند و تنها در تجهیزاتی که در آن‌ها جنبه زیبایی‌شناختی اهمیت ندارد مورداستفاده قرار می‌گیرند. همچنین اگر به دنبال ورق استیل مات خش‌دار هستید، منظور همان ورق‌های استیل مات معمولی است.

انواع ورق استیل مات

پس از آنکه به پرسش “ورق استیل مات چیست؟” پاسخ داده شد بهتر است بدانید که ورق‌های استیل مات نیز به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که می‌توان آن‌ها را بر اساس خاصیت مغناطیسی به انواع ورق‌های استیل مات نگیر و ورق استیل مات بگیر تقسیم‌بندی کرد که در ادامه بیان خواهند شد

ورق استیل مات بگیر

این نوع ورق‌های مات استیل همان‌طور که از نامشان مشخص است دارای خواص مغناطیسی هستند و توسط آهنربا جذب می‌شوند. این نوع محصولات در اثر انجام عملیاتی بر روی ورق‌های استیل گرید ۴۰۰ تولید می‌شوند که در نهایت به ورق استیل مات بگیر تبدیل می‌شوند.

بهتر است بدانید که در اغلب اوقات این محصول در صنایع شیمیایی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید ورق استیل مات بگیر را دارید، بهتر است بدانید که بهترین راه تشخیص آن استفاده از آهنربا است، زیرا این نوع ورق‌های استیل مات دارای خاصیت مغناطیسی هستند.

ورق استیل مات نگیر

نوع دیگری از ورق‌های استیل مات که در بازار موجود است، ورق استیل مات نگیر است که برخلاف نوع قبلی دارای خاصیت مغناطیسی نیست و توسط آهنربا جذب نمی‌شود. این محصول نیز از استیل گرید ۳۰۰ تولید می‌شود که از معروف‌ترین آن می‌توان به ورق استیل گرید ۳۰۴ اشاره کرد.

علاوه بر این، بهتر است بدانید که ورق‌های استیل مات نگیر در ابعاد مختلفی تولید می‌شوند که شامل موارد زیر است:

  • ورق‌های استیل مات نگیر با ابعاد ۱۰۰ در ۲۰۰ سانتی‌متر
  • ورق‌های استیل مات نگیر با سایز ۱۲۲ در ۲۴۴ سانتی‌متر
  • ورق‌های استیل مات نگیر در ابعاد ۱۲۵ در ۲۵۰ سانتی‌متر

نظری یافت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی