ورق استیل مات_براق_خشدار


ورق استیل خش دار
را می‌توان از جمله محصولات فولادی جدیدی دانست که بنا به سلیقه مدرن امروزی و بیشتر برای جنبه‌های تزئینی و دکوراتیو، مورد توجه قرار گرفته‌ است. این محصول دارای ویژگی‌ها ظاهری خاصی است که جذابیت بصری آن‌ در فضاهای مدرن تا به این اندازه محبوبش کرده است. باید بدانید که ورق‌های استیل خش‌دار در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام از آن‌ها زیبایی خاص خودشان را دارند.

ورق استیل خش دار را از انواع آلیاژهای استنلس استیل می‌سازند که به آن در صنعت، ورق استیل Brushed نیز می‌گویند. ورق استیل خش دار پس از مراحل مختلف نورد گرم و سرد بصورت مکانیکی و در فرایندی جداگانه توسط تسمه‌ها و فرچه‌هایی ساینده خش‌دار می‌شود.

ورق استیل خش دار از نوع ۳۰۴
ورق استیل خش دار نوع ۳۰۴، به ورق استیل نگیر معروف است که خود از ورق استنلس استیل ۳۰۴ تولید می‌شود. در ساخت این مدل از ورق‌های استیل خشدار از ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل استفاده شده است. از مزیت این مدل از ورق‌های استیل خشدار، می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن اشاره کرد. این نوع ورق رایج‌ترین نوع از ورق‌های استنلس استیل در بازار می‌باشند.

 

ورق استیل چگونه خش دار می‌شود؟

قبل از ورئد به بحث روش تولید ورق خش‌دار یادآور می‌شویم که استنلس استیل با ایجاد یک لایه اکسیدکروم غیر فعال مانع از زنگ زدگی و خوردگی می‌شود. این لایه که وظیفه محافظت از سطح ورق‌ها را به عهده دارد موجب مقاومت استیل خشدار در برابر زنگ‌زدگی و یا اکسیداسیون نیز می‌شود. زمانی که این ورق‌ها را خشدار می‌کنند، لایه کروم می‌تواند خود را بازسازی کرده و همچنان در برابر خوردگی مقاوم باشد.

ورق استیل خش دار از نوع ۳۰۴
ورق استیل خش دار نوع ۳۰۴، به ورق استیل نگیر معروف است که خود از ورق استنلس استیل ۳۰۴ تولید می‌شود. در ساخت این مدل از ورق‌های استیل خشدار از ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل استفاده شده است. از مزیت این مدل از ورق‌های استیل خشدار، می‌توان به مقاومت بسیار بالای آن اشاره کرد. این نوع ورق رایج‌ترین نوع از ورق‌های استنلس استیل در بازار می‌باشند.

ورق استیل خشدار از نوع ۴۳۰
نوع دیگری از ورق‌های استیل خشدار که از ورق استیل ۴۳۰ تولید می‌شوند، قابلیت جذب توسط آهنربا را داشته و به همین دلیل به آن ورق استیل خش دار بگیر می‌گویند. این مدل از ورق‌ها، دارای مقاومت کمتری بوده و از آن‌ها برای تولید برخی لوازم خانگی استفاده می‌کنند.

کاربردهای ورق استیل خش دار
مزیت زیبایی شناسی ورق استیل خشدار نسبت به سایر ورق‌های استیل موجب شده است تا در دکوراسیون و طراحی معماری کاربردی‌تر باشند. با توجه به خصوصیات بارز استیل در مقاومتش به خوردگی می‌توان از آن‌ها در محیط‌هایی که در معرض رطوبت و آب قرار دارند، استفاده کرد. اما کاربرد ورق استیل خش دار به همین‌جا ختم نشده و می‌توان از آن در موارد زیر نیز استفاده کرد:

ساخت قطعات مختلف کشتی
استفاده جهت تولید گیت‌های ورودی مترو و فروشگاه‌ها
معماری داخلی و طراحی مصنوعات فلزی دکوراتیو
ساخت فضای داخلی و بیرونی آسانسورها و ساختمان‌ها
ساخت بدنه یخچال‌ها و هودها
تولید روکش دیوار آشپزخانه‌های صنعتی و خانگی
ساخت انواع زیورآلات و ساعت‌های مچی
ساخت و تولید انواع درب‌های استیل در مراکز تجاری، بیمارستانی و اداری

ورق استیل مات، یک نوع ورق استیل است که سطح آن به صورت مات و بدون براقیت است. این نوع ورق استیل معمولاً از فولاد ضدزنگ تولید می‌شود و به دلیل ظاهر زیبا و خاصیت ضدزنگی، در بسیاری از کاربردها از جمله سینک‌ها، کابینت‌ها، محافظ‌های دیواری، قطعات داخلی و خارجی خودروها که نیاز به سطح زیبا و مقاوم در برابر زنگ‌زدگی دارند. مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ورق های استیل براق ورق هایی هستند که در برابر خوردگی محفوظ هستند و همچنین از قابلیت جوش پذیری بالایی برخوردار هستند. همچنین این ورق ها به علت دارا بودن مقاومت و استحکام مناسب از آنها در صنایع دیگر همچون صنایع خودرو سازی یا کابین آسانسور سازی نیز استفاده میکنند.

تماس تلفنی