ورق برنج ، مس نرم و فنری گرید:(B65_B70)

ورق برنج ، مس نرم و فنری

ورق برنج ، مس نرم و فنری

برنج، آلیاژی از مس و فلز روی می‌باشد که نسبت آن‌ دو در آلیاژ، تعیین کننده نوع برنج است. برخی از انواع آلیاژ برنج‌ها برنز هم نامیده می‌شوند، هرچند برنز آلیاژی از مس و قلع می‌باشد. برنج رنگی تقریباً زرد دارد که شبیه به رنگ طلا است و در برابر کدر شدن و لکه‌دار شدن مقاوم بوده و به راحتی اکسید نمی‌شود. از این فلز به خاطر کاربردهای خاص و شکل و رنگ آن در جاهای مختلفی استفاده می‌کنند: برای مثال، به دلیل رنگ زرد آن در دکوراسیون، به خاطر اصطکاک کم در مغزی قفل ها و بخاطر خاصیت آکوستیکی در سازهای موسیقی از جمله هورن کاربرد دارد.

برنج شامل یک سری از آلیاژهای مس با حداکثر ۴۰% روی (Zn) می باشد. با تغییر مقدار روی خواص آلیاژهای CU-Znنیز تغییر می کند و برنج به رنگ زرد نیز می باشد. که شبیه به رنگ طلا است که آلیاژی از مس و روی می باشد که استحکام بالا و خواص رسانایی قوی دارد.

مس عنصری فلزی با ویژگی های شکل پذیری، رسانایی الکتریکی بالا و گرمایی بالا می باشد که با نماد cu نشان داده می شود. و به رنگ نارنجی یا قرمز می باشد که نرم و قابل انعطاف و با قابلیت جوشکاری بالا نیز می باشد. و به دو صورت مس فنری با کمی استحکام بالاتر و حالت ارتجاعی بوده و مس نرم که قابل انعطاف تر و شکل پذیری بهتر می باشد.

 


اینستاگرام:https://www.instagram.com/fooladsteeliran

وبسایت :  fs-iran.com
با مدیریت: آقای باقری

جهت اطلاع از قیمت ها وسفارش محصولات باما درارتباط باشید.

تماس تلفنی