ورق و تسمه فنری گرید:(CK 55_75)

ورق فولاد فنر چیست؟فولاد فنر، همان‌طور که از نام آن نیز پیداست، دسته‌ای از انواع آلیاژ فولاد است که به طور خاص برای تولید انواع فنرهای صنعتی، استفاده می‌شود. فنر به دلیل نوع کاربرد ویژه‌ای که دارد باید خواص ویژه‌ای نیز داشته باشد تا در جریان کار دچار آسیب نشود و البته عملکرد خوبی نیز نشان دهد. به عنوان مثال میزان مقاومت و الاستیسیته فنر از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل آلیاژ انتخابی برای تولید آن باید  بتواند این ویژگی‌ها را به طور قطع مهیا سازد. از این رو وجود مقادیر خاصی از عناصری مانند سیلیسیم، وانادیم، منگنز، کروم و … در فولاد مورد استفاده بسیار پراهمیت است.

 

ورق ck ۷۵
نوع دیگری از ورق فولاد فنر که در ساخت انواع قطعات فنری کاربرد ویژه‌ای دارد، ورق ck 75 است. این ورق که با عنوان Spring Steel نیز شناخته می‌شود، مانند مورد قبل دارای عناصری مانند سیلیسیم، کروم، وانادیم، منگنز، مولیبدن و … است. تنش تسلیم در ورق‌هایck 75 به مقدار خوبی بالاست. به همین دلیل این نوع ورق فولادی فنر خاصیت الاستیسیته بالایی نیز دارد. در نتیجه یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت فنر به شمار می‌رود.
ورق ckبه طور خاص برای ساخت فنرهایی با دقت و کیفیت بسیار عالی کاربرد دارد. همچنین خاصیت سایشی این ورق آن را از بسیاری از سایر ورق‌های مورد استفاده در صنعت متمایز ساخته است. صنایعی مانند پتروشیمی، کشاورزی، خودروسازی، نفت و گاز و … از جمله صنایعی هستند که در آن‌ها از ورق‌های فولادی ck 75 استفاده می‌شود.

ورق ck 67
سومین نوع ورق فولادی فنر مورد استفاده در صنایع، “ورق  نامیده می‌شود. این نوع ورق نیز تنش تسلیمبالا و در نتیجه خاصیت الاستیسیته بالایی دارد. به همین دلیل است که برای تولیدانواع فنر به کار گرفته می‌شود. زیرا به دلیل داشتن خاصیت کشسان، هنگامی که بار بزرگی بر آن وارد و سپس از روی آن برداشته می‌شود، ورق می‌تواند سریعاً به حالت اولیه خود باز گردد. این دقیقاً همان ویژگی مورد نیاز برای ساخت فنر است.
از جمله کاربردهای ورق ck 67 می‌توان به صنایع خودرو سازی، تولید ضربه گیرهای صنعتی، راه آهن و … اشاره کرد.

تماس تلفنی