ورق فسفر برنز فنری گرید:(CuSN6_CuSN8)

ورق فسفر برنز فنری

ورق فسفر برنز فنری

 

ورق فسفر برنز، یک آلیاژ با پایه مس است که علاوه بر داشتن ویژگی های مس، سختی و فنریت بیشتر، خاصیت ضد سایش و ماندگاری بیشتری در مقایسه با مس دارد. صنایع ساخته شده از آلیاژ ورق فسفر برنز آلمانی، هند و چینی را به مشتریان ارائه می دهد.

فسفر برنز چیست؟

فسفر برنز یک نوع فلز است که از خانواده فلزات می باشد و از مس که به غنوان فلز پایه شناخته میشود و قلع و فسفر به عنوان اصلی ترین آلیاژ ها تشکیل شده است. مقدار قلع استفاده شده در محصولات برنزی از جمله ورق های فسفر برنز بر اساس کاربرد فلز بین ۴ تا ۱۰ درصد متغیر است و می تواند تغییرات چشمگیری در خواص فلز به وجود آورد. در کنار نام این محصول یک شناسه ی انگلیسی وجود دارد که میزان قلع موجود در آلیاژ را نشان می دهد. به این صورت که این عدد بعد از cusn درصد قلع فلز را نشان می دهد. به عنوان نمونه cusn8 فسفر برنزی است که دارای ۸ درصد قلع است.
ویژگی های ظاهری ورق فسفر برنز

فلز ورق فسفر برنز، در مقابل مس رنگ روشن تری دارد. که این رنگ روشن به دلیل وجود قلع در ترکیب شیمایی این فلز است. پس طبیعی است که در آلیاژ هایی با درصد قلع بیشتر رنگ فلز روشن تر می باشد. اگر میزان قلع در این آلیاژ بیشتر شود، درصد فنریت آلیاژ را کاهش می دهد اما در شرایطی که به خم زدن فلز نیاز باشد. وجود قلع بیشتر باعث کاهش شکنندگی و مقاومت در برابر خم زدن میشود. پس نه تنها در انتخاب این فلز بلکه در انتخاب هر فلز آلیاژی دیگر میزان مصرف آن اهمیت زیادی دارد و پیش از خرید باید با متخصص آن مشورت کرد.


کاربرد ورق فسفر برنز

این محصول کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد. بیشترین کاربرد فسفر برنز در صنعت تولید محصولات الکتریکی است؛ زیرا خاصیت فنری بودن این محصول باعث مقاومت آن در برابر خستگی فلزات و فرم پذیری میشود. یکی از خواص بی نظیر آن مقاومت در برابر زنگ زدگی است. که این ویژگی باعث میشود تا در صنایع کشتی سازی و صنایعی که با آب ارتباط مستقیمی دارند، بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

تماس تلفنی